Презентація Полтавського регіонуна міжнародному фольклорному фестивальному форумі «Родослав»

24, 25 вересня на Прикарпатті відбувся V Міжнародний фольклорний фестиваль етнографічних регіонів України «Родослав», присвячений 25-й річниці Незалежності України та 160-й річниці від дня народження письменника, фольклориста, історика Івана Франка.
Учасниками фестивалю стали близько 500 митців з 14-ти областей України, а також, мистецькі колективи з Польщі і Латвії. Мешканці та гості Івано-Франківська мали можливість відвідати концерти молодіжної мистецько-патріотичної акції «Українському роду – нема переводу», що проходила у рамках фестивалю, та побувати на виставці-ярмарку робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, на якому полтавські народні майстрині Наталія Свиридюк і Наталія Дмитренко також презентували власноруч виготовлені ляльки-мотанки та зразки килимарних виробів.
З величезним успіхом на міжнародному фестивальному дійстві музично-пісенна творчість Полтавського краю була представлена ансамблем бандуристів «Любава» Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка, і це не дивно, – упродовж короткотривалого, але досить напруженого і відповідального періоду підготовки до творчої поїздки, колективом було професійно підготовлено довершену програму, до якої окрім різножанрових творів українських композиторів, народних та сучасних популярних музичних творів, увійшли  й лемківські і бойківські пісні, які з особливою теплотою і подякою сприймалися слухачами західного регіону. Не зупиняючись на досягнутому та перебуваючи у безперервному пошуку нових пісенних образів і музичних трактовок, ансамбль «Любава» знайшов щирий відгук у серцях справжніх поціновувачів бандурного мистецтва, представивши укладену художнім керівником колективу Юлією Хниченко концертну програму, що орієнтує й оптимістично налаштовує присутніх на віру у мирне майбутнє соборної України та довгоочікуваний спокій у кожній родині. Своєрідне, високо професійне виконання лисенківцями вдало підібраного концертного матеріалу, не схоже на манеру виконання інших артистів, викликало довгі овації та вигуки «браво» протягом всіх виступів бандуристів, які за 2 дні дали 3 концерти у м. Івано-Франківську та районному центрі Коломия під час культурно-мистецької фестивальної програми «Храм української родини».
 Варто додати, що дводенна програма «Родослава» була доволі насиченою – полтавці взяли участь у церемоніальних заходах відкриття та закриття фестивалю, де їх вітали очільники Івано-Франківської області, Івано-Франківський міський голова, народні депутати України, начальник відділу з питань регіональної політики та стратегічного планування Міністерства культури України, а також, в урочистій ході центром міста, покладанні квітів до пам’ятника Іванові Франку тощо.
  Не зважаючи на щільний графік перебування на теренах Прикарпаття, для полтавських гостей краю було підготовлено і культурно-пізнавальну програму. Полтавці відвідали Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Йосафата Кобринського та музей «Писанка»  – єдиний подібний у світі музейний заклад писанкового розпису (м. Коломия), помилувалися красою Карпат і потужністю гірського водоспаду Пробій у Яремчі, побували   в одній з найбільших християнських святинь Східної Європи Почаївській Свято-Успенській лаврі.
 Достойна презентація у міжнародному форматі культурних надбань Полтавського краю лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів музичного мистецтва ансамблем бандуристів «Любава», яка відбулася під патронатом голови Полтавської обласної державної адміністрації, довела, що вікові пісенні традиції українського народу, можуть і в подальшому бути гідно представлені художніми студентськими колективами Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка об’єднаній європейській спільноті не тільки в Україні, а й за її межами.
                     
                     
                     

Dep Osvita4