«Знайди свій консонанс»
 
    6 грудня 2016 року в Полтавському музичному училищі ім. М.В.Лисенка відбувся конкурс по сольфеджіо «Знайди свій консонанс» серед студентів третіх курсів. Мала зала гостинно розчинила двері  учасникам – п’яти командам, їх наставникам, викладачам, вболівальникам.
    Ідея проведення такого змагання полягала у виявленні нового змісту комплексу музично-теоретичних дисциплін, а пошукове спрямування стало потужним засобом активізації творчого потенціалу студентів і викладачів.
Конкурс в нашому закладі має певні традиції, які полягають в поєднанні експериментальних форм змагання з традиційними.
    Команди змагались в 6 номінаціях. Домашнє завдання полягало у виконанні багатоголосної обробки української народної пісні acapella, для співу з аркушу пропонувались двоголосні приклади із підручників. Найбільшу зацікавленість викликали визначення і сольфеджування теми з музичної літератури кількома представниками від команди та імпровізація періоду за початковою фразою. Не простим для нотації став і тембровий диктант – запис верхнього голосу багатоголосного уривку в оркестровому звучанні – арії Джудіти із однойменної опери Ф.Легара. Цікавим та інтригуючим був конкурс капітанів, які демонстрували знання з теорії, гармонії, інструментознавства в стислих відповідях.
    Змагання третьокурсників продемонструвало якісну підготовку команд, їх зацікавленість,здатність до креативного мислення. Конкурс пройшов  в атмосфері творчого піднесення і став справжнім святом музики! І місце виборола команда студентів відділу оркестрових струнних інструментів, ІІ місце посіли учасники з відділу оркестрових духових та ударних інструментів, ІІІ місце розподілили команди народного та фортепіанного відділів, а ІУ місце – у команди студентів відділу хорового диригування. Переможці та учасники були нагороджені грамотами та подарунками.
    Заключною патріотичною каденцією конкурсу стало виконання всією громадою пісні «Україна» Тараса Петриненка, яка поправу вважається неофіційним гімном нашої держави.
 
                
                
                
                
                

Dep Osvita4