Абітурієнтам

istor4

Полтавське музичне училище   ім.М.В.Лисенка оголошує нaбір студентів на 2017 - 2018 навчальний рік
Докладніше...

  

Творча зустріч з фольклористичним гуртом  «Родовичі»

15 лютого у концертній залі Полтавського музичного училища ім.М.В.Лисенка відбулася Творча зустріч з фольклористичним гуртом  «Родовичі» з  Нових Санжар  (художній керівник Віталій Тарасюк). Метою зустрічі було залучення студентів навчального закладу, що опановують дисципліну «Музичний фольклор», до самобутньої природи  народної музичної творчості як унікального явища  усної народної традиції.

Концерт гурту виправдав сподівання: слухачі стали свідками яскравого дійства, у якому народна пісня ожила й засяяла барвами мовних діалектів, витонченого багатоголосся та самобутньої манери виконання.

      Велика заслуга у цьому художнього керівника, Віталія Тарасюка – новосанжарця, випускника Харківської державної академії культури, професійного фольклориста. Він, невимушено спілкуючись з аудиторією, вів програму концерту, коментуючи твори, повідомляв цікаву та важливу  інформацію.

«Родовичі» співали пісні, записані учасниками гурту під час фольклористичних експедицій в селах різних районів Полтавщини. Прозвучали пісні обрядові, ліричні, історичні, рекрутські, балади тощо.

      Не забув керівник гурту прокоментувати і елементи унікальних  українських національних костюмів, у які були одягнені виконавці.

      Зустріч з колективом лисенківців справила незабутнє враження. Студенти та викладачі  не приховували захвату і палкими оплесками нагороджували  виконавців унікальних пісенних творів.

Директор училища, заслужений працівник культури України Микола Демченко, щиро вітаючи гостей, назвав їх хранителями безцінного пісенного скарбу і в знак подяки та пошанування вручив «Родовичам» від колективу училища Подяку, сувеніри та запашний полтавський коровай – символ гостинності, щирості та надії на нові творчі зустрічі.

Ольга Чепель – викладач училища,

музикознавець

                          

                          

                         

                                                                 

      

Dep Osvita4