Абітурієнтам

istor4

Полтавське музичне училище   ім.М.В.Лисенка оголошує нaбір студентів на 2017 - 2018 навчальний рік
Докладніше...

DSC 001

Музей «Музична Полтавщина» імені Михайла Андрійовича Фісуна

7 грудня 2017 року відбулася презентація Народного музею «Музична Полтавщина» Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка з нагоди присвоєння музею імені Михайла Андрійовича Фісуна – диригента, педагога, композитора, музикознавця, фольклориста, засновника музею «Музична Полтавщина». Відрадно, що у музеї щойно закінчено повну реекспозицію усіх його трьох розділів: «Історія музичного училища ім. М.В. Лисенка», «Основоположник української класичної музики М.В. Лисенко та його послідовники», «Музична Полтавщина». То ж лисенківцям було надзвичайно приємно, що першими відвідувачами оновленого музею училища стали учасники обласного семінару-практикуму «Музейний контент: сучасний погляд на облік та збереження музейних цінностей», який згідно плану роботи Управління культури облдержадміністрації, цього дня проходив у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

Перед початком презентації гості, студенти та викладачі училища мали нагоду ознайомитись з фотоматеріалами, архівними документами, які розкривали сторінки життя та діяльності Михайла Андрійовича Фісуна.

З особливою приємністю екскурсію для поважних гостей провів заслужений працівник культури України Віктор Петрович Кучер, який з 2004 року обіймає посаду завідувача музею «Музична Полтавщина», і який усі ці роки проводить надзвичайно плідну роботу по обліку, збереженню та поповненню музейними цінностями училищного музею. Учасники семінару-практикуму та гості, присутні на презентації, з великою зацікавленістю познайомилися з оновленими розділами музею «Музична Полтавщина» імені М.А. Фісуна.

Варто зазначити, що у фондах музею налічується 16405 писемних, речових експонатів, серед яких 15552 – основного фонду. В музеї експонуються музичні інструменти народів Кавказу, Середньої Азії, Китаю, США, Естонії, Індії. В експозиції музею представлені баяни, гармошка, акордеон, виготовлені свого часу на Полтавській фабриці музичних інструментів; театральний костюм народного артиста СРСР І.С. Козловського, сорочка-вишиванка народного артиста СРСР М.К. Кондратюка, концертне плаття народної артистки України Р.П. Кириченко, театральний костюм народного артиста України В.П. Мірошниченка, садове крісло М. Старицького, бандури майстрів Я.Шостака, К.Домненка, Д.Якименка, виготовлені в 30-х роках ХХ ст., бандура Гната Хоткевича. В експозиціях знаходяться твори М.В. Лисенка з печаткою особистої бібліотеки композитора, надруковані в 1900-х роках, збірки, окремі музичні твори О.Білаша, братів Майбородів, К.Мяскова, В.Верховинця, В.Кирейка, В.Шаповаленка, М.Калачевського, Л.Лісовського, Г.Давидовського, О.Киви, А.Коломійця, І.Дунаєвського, Ф.Попадича, В.Верменича – композиторів життя та творчість яких пов’язані з Полтавщиною. До речі, в різні роки музей «Музична Полтавщина» відвідували екскурсанти з Камеруну, Марокко, Ірану, Болгарії, Румунії, Німеччини, Польщі, СЩА, Китаю, Росії, Білорусії та інших країн світу.

То ж, запрошуємо шановних полтавців та гостей нашого міста відвідати Народний музей «Музична Полтавщина» імені Михайла Андрійовича Фісуна. Музей працює: понеділок – п’ятниця – з 10-ї до 16-ї години, субота та неділя – вихідні дні. Адреса музею: м. Полтава, вул. Соборності, 11. Тел. для довідок: (05322) 20984, (0532) 562691.

             

Dep Osvita4