Абітурієнтам

istor4

Полтавське музичне училище   ім.М.В.Лисенка оголошує нaбір студентів на 2017 - 2018 навчальний рік
Докладніше...

VIVAT, ОРКЕСТР! VIVAT, ФЕСТИВАЛЬ!  

VIVAT, ПОЛТАВСЬКЕ МУЗИЧНЕ УЧИЛИЩЕ!

     23 квітня 2018 року в Полтавському музичному училищі ім. М.В.Лисенка розпочався музичний фестиваль з нагоди 115-річчя заснування навчального закладу. Програму фестивалю тріумфально відкрив концерт симфонічного оркестру училища (художній керівник та диригент Єлізар Пащенко).

     Преамбулою до концерту стало привітальне слово директора училища, заслуженого працівника культури України М.М.Демченка. Презентуючи різноманітну програму фестивалю, п. Микола Демченко любязно запросив полтавських поціновувачів музичного мистецтва на наступні концерти. Згадавши славну історію навчального закладу, відкритого 1903 року, він наголосив на ролі фундатора училища, видатного диригента Дмитра Володимировича Ахшарумова. Саме від нього бере відлік історія студентського симфонічного оркестру, яким у свій час керували видатні музиканти, зокрема, Георгій Замай, Леонід Подворний, Анатолій Попик.

Нині диригентська паличка – в молодих та вправних руках талановитого, енергійного педагога по класу кларнету та саксофону, професійного диригента Єлізара Пащенка.

     Маестро підготував зі студентським оркестром концертну програму під назвою «Від класики до сучасності». Яскравим прологом до Лисенківського фестивалю прозвучала музична перлина української класики – Увертюра до опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба», а продовжив національну тему Монолог Богдана Хмельницького з опери Костянтина Данькевича у виконанні Андрія Панчішко ( клас викладача С.Рубана).  

     Універсальний засіб виховання професіоналізму молодих музикантів—класичний репертуар. «Серцевину» концертної програми оркестру склали арії з опер Дж.Пуччіні та Дж. Верді (солістки – вихованки викладача Олени Бугай, Вікторія Марініч та Катерина Танцюра), «Правознавчий марш» П. Чайковського, «Концертіно» для кларнету з оркестром К.М.Вебера, що захопило віртуозним виконанням соліста Андрія Макарова (клас викладача Є. Пащенка). Завершенням «класичного блоку» концерту стала Сюїта великого французького композитора Ж.Бізе з музики до драми А. Доде «Арлезіанка»: «Інтермеццо», «Менует», «Фарандола». Публіка по достоїнству оцінила як готовність колективу взятись за складний та масштабний твір, так і майстерність виконання симфонічної партитури Бізе оркестром та солістами (флейта – Марія Дорошенко, саксофон – Марія Дмітрієва, кларнет – Володимир Самохвалов та ін.).

     Справжньою окрасою концерту став його заключний розділ, побудований на «легкій» музиці сучасних композиторів американського континенту. У «Параді трубачів» Л.Андерсона блискучо солірували вихованці викладача А.Войтенко – Дмитро Таряник, Віталій Момот та Ігор Гриценко. Дивовижно-вишукано прозвучало джазове аранжування «Пісні індійського гостя» М.Римського –Корсакова з опери «Садко». Стихією латиноамериканських ритмів захопили «Танго» Х. Ернандеса та «Танець» А.Маркеса. А феєричним фіналом концерту стало «Мамбо» з відомого мюзиклу Л.Бернстайна «Вестсайдська історія».

     …Все було, як на справжньому, «дорослому» симфонічному концерті—квіти, привітання, заслужені палкі оплески. Іншим було одне – молодість та креативність диригента, завзятість та закоханість в обрану професію зовсім юних музикантів, у яких попереду прекрасне майбутнє – Життя у Мистецтві та заради Мистецтва. VIVAT, оркестр!   VIVAT , фестиваль! VIVAT , Полтавське музичне училище!

                                                                                             Музикознавець О.В.Чепіль.

 

              

 

 

Dep Osvita4