Відділ театрального мистецтва (голова циклової комісії – В.С.Кашперський, заслужений артист України) готує акторів драматичного (музично-драматичного) театру та викладачів шкіл естетичного виховання. Відділ створено в 1996 р. за ініціативою народного артиста України В.П.Мірошниченка за підтримки обласного управління культури з метою підготовки фахівців для Полтавщини.
До справи долучилися провідні творчі працівники Полтавського академічного музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя О.Любченко та Т.Любченко, Б.Чернявський, Л.Лабзова, С.Мельник, О.Ларіна, а також фахівці Полтавської обласної філармонії та малої Академії мистецтв Полтави - заслужена артистка Казахстану А.Скрипко, та заслужений артист України В.Перепьолкін. Всі практичні заняття студенти проходять на базі театру ім.. М.В.Гоголя. Починаючи з третього року навчання студенти беруть участь у виставах театру, концертних програмах, в мистецьких та культурно-масових заходах училища та міста, а також у Всеукраїнських конкурсах читців. Студенти А.Матійченко, Б.Любомирський, О.Чернявська, М.Д’яконенко, Ю.Химчук, В.Писаренко стали лауреатами Всеукраїнських конкурсів, як виконавці творів Т.Г.Шевченка, Олени Теліги, Остапа Вишні. Випускники відділу вступають до Київського, Харківського та Львівського університетів театрального мистецтва, працюють в театрах Львова, Черкас, Дрогобича, Чернівців, Одеси, Полтави, Полтавської філармонії, а також викладають фахові дисципліни в Полтавській Малій Академії мистецтв.
В період навчання студенти відділу, крім фахових дисциплін, теоретично та практично освоюють дисципліни «Основи режисури» та «Психологія і педагогіка», що є основою для майстерної роботи викладача.
Основою навчального репертуару на відділі є кращі твори української та світової драматургії М.Гоголя, І.Тобілевича, М.Кропивницького, М.Старицького, М.Островського, В.Шекспіра, Ф.Шіллера, М.Лермонтова.
Дипломними роботами були вистави: «Шельменко-денщик» Квітки-Основ’яненка, «Безталанна» І.Тобілевича, «По ревізії» М.Кропивницького. Культурною подією в місті ставали випускні вистави «Чайка» А.Чехова (2004 р.), «Закон» В.Винниченка (2006 р.), «Небезпечний поворот» Дж.Прістлі та «Забути Герострата!» Г.Горіна (2008 р.), "Мораль пані Дульської" Г.Запольської (2010 р.), які пройшли на уславленій сцені Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя.

Dep Osvita4