Відділ співу (голова циклової комісії – Бугай О.І.) готує артистів академічного (народного) хору, ансамблю, викладачів співу.
Вокальний відділ Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка є одним з найкращих вокальних відділів серед музичних закладав І-ІІ ступенів акредитації в Україні. Створений вокальний відділ був у 1902 р., коли постало питання про упорядкування музичної освіти в Полтаві. Питання про музичну освіту з повним курсом музично-теоретичних дисциплін і з класами різних музичних фахів давно хвилювало полтавську громадськість. Ось чому коли Головна дирекція російського музичного товариства, затверджуючи Полтавське відділення, однією з основних вимог поставила створення у Полтаві музичних класів. Засновником музичних класів став музично-громадський діяч, блискучий скрипаль та диригент Д.В.Ахшарумов. В музичних класах повинні були викладатись не лише гра на фортепіано, скрипці, віолончелі та обов’язкові музично-теоретичні дисципліни, а й співи. Д.В.Ахшарумов за короткий час укомплектував штат досвідченими викладачами. У класі співів першими викладачами були М.В.Хижнякова–Чорносвітова (1902-1903рр.) та В.К.Шенявський (1903-1904 рр.). Музичні класи були учбовим закладом з досить широко поставленим навчальним процесом і в 1903 р. в Полтаві було відкрито музичне училище. На вокальному відділі цього музичного закладу працювали блискучі викладачі, справжні майстри свого діла. Це такі як: в минулому соліст театру Ла Скала Р.Таманті, В.О.Діковська, М.П.Денисенко, Ю.В.Заславська, Л.Д.Дніпровський – Штрикул, Г.Н.Корчевська, В.І.Опенько, Ф.П.Левицький та ін.. Навчальний процес в Полтавському музичному училищі стояв на дуже високому рівні. Характерним щодо цього є відгук диригента Великого Театру Союзу РСР, народного артиста Російської Федерації, процесора Московської консерваторії В.В.Небольсіна, який писав: «Перебування в Полтавському музичному училищі залишило в мене яскраві і хороші спогади. Навчання стояло в ті часи на дуже високому рівні. Цьому сприяв винятковий склад педагогів і зокрема згадується і викладач співу Д.П.Левицький.
Клас вокалу був в училищі одним із провідних, на нього припадало 36% учнів. Не дивно, що при такій постановці справи в Полтавському музичному училищі вокальний відділ вже в перші роки свого існування випустив цілий ряд фахівців, які згодом стали провідними майстрами мистецтва. Щоб переконатися в цьому, досить згадати, що вихованцями вокального відділу є такі діячі музичного мистецтва, як народний артист СРСР І.С.Козловський, солістка Харківського театру опери та балету, заслужена артистка України О.Виноградова, народний артист СРСР, лауреат Шевченківської премії М.Кондратюк, заслужений артист України, професор Київської консерваторії Р.А.Разумова, соліст Харківської опери В.Павленко, народний артист України М.Г.Братков, народна артистка України В.Кислякова, народна артистка України Н.В.Ножинова, заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів, соліст академічної філармонії Росії Р.Г.Кадіров, солістка Національної філармонії України, лауреат міжнародних конкурсів В.Матюшенко. Викладач Київської консерваторії, лауреат міжнародного конкурсу ім. Лисенка В.Андреева-Яценко, лауреат всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» – артист театру ім.. І.Франка В.Збаразський, заслужений артист України Н.Добридень, солістка Санкт-Петербургської опери, лауреат міжнародного конкурсу на краще виконання ролі Чіо-чіо-сан А.Нечаєва (І премія), М.Том – актриса театру ім.. М.В.Гоголя, лауреат всеукраїнського конкурсу на краще виконання ролі Н.Полтавки в опері «Наталка Полтавка» (І премія). Працюють випускники вокального відділу і далеко за межами нашої країни. Т.Легейда – солістка Гамбурзької опери (Німеччина), М.Павленко – соліст народного театру в м. Берлін (Німеччина). Традиції, які були закладені видатними майстрами – педагогами на вокальному відділ, зберігаються та примножуються. Нині вокальний відділ налічує 34 студенти, яких виховують висококласні викладачі такі як: заслужений артист України В.Путько, заслужена артистка України Л.Г.Лук’янова, лауреат всеукраїнського конкурсу Р.І.Христиченко, викладач О.І.Бугай (голова циклової комісії), викладач класу сценічної підготовки та акторської майстерності Т.О.Томенко, викладач Є.М.Нагорний. В цьому процесі їм допомагають досвідчені концертмейстери: С.А.Сліпко, В.Т.Нагорна, Н.Є.Нагорна, І.О.Гаєва, Л.Д.Мізіна. На вокальному відділі широко проводиться велика навчально-виховна робота, проводяться концерти, вечори, присвячені знаменним датам в житті нашої країни та життю видатних митців, майстрів мистецтва. Ведеться наукова робота у формі методичних розробок, доповідей на актуальні теми вокальної педагогіки та відкриті уроки. Широко запровадджується така форма роботи як обласні методичні семінари для викладачів музичних шкіл області. Викладачами та студентами відділу активно проводиться концертна діяльність в м. Полтаві та області в процесі цієї діяльності, студенти набувають практичного досвіду та пропагують найкращі зразки світової музичної культури.
Вокальний відділ Полтавського музичного училища має великий творчий потенціал, який дозволяє якісно готувати музичні кадри. В результаті це дало можливість по закінченню музичного училища присвоювати нашим випускникам кваліфікацію не тільки артист хору та ансамблю, а й кваліфікацію – викладач співу у дитячих музичних школах. З 2005 р. відділ почав готувати і мистецькі кадри для Української естради.

Dep Osvita4