Випускники здобувають кваліфікацію концертмейстера, артиста ансамблю та викладача. Забезпечують підготовку спеціалістів на сучасному науково-методичному рівні циклові комісії „спеціального фортепіано” (голова – Е.В.Трусова, викладач-методист) та „камерного ансамблю та концертмейстерського класу” (голова – Л.В.Кожем’яко, засл. прац. культури України).
З часу створення музичних класів РМО, а потім і музичного училища, фортепіанний відділ був завжди провідним. Вже в музичних класах викладав учень Ф.Ліста Бергер Г.Г. і викладач К.Рейнеке, який згодом переїхав у С.-Петербург. Тому збереження традицій фортепіанних шкіл, їх розвиток – предмет особливої уваги циклової комісії. Ми нащадки, онуки і правнуки піаністичних принципів Є.Гнесиної, Л.Оборіна, С.Фейнберга, Я.Флієра, Р.Моровиця, В.Топіліної. Це все Московська і Петербургська піаністичні школи.
Багато студентів, які закінчили училище, продовжують навчання в ВНЗ-ах ІІІ-ІУ рівнів акредитації. На сьогоднішній день навчаються в мистецьких ВНЗ різних міст України – 12 чоловік. Деякі студенти, що закінчили фортепіанний відділ, відчули свою творчу силу ще і в споріднених професіях. Вони продовжують навчання на композиторському, теоретичному, вокальному, театральному, культурологічному, звукооператорському відділеннях. Це важливий момент в розкритті їх індивідуальних творчих здібностей.
Нашою особливою гордістю є постійна дружба, співробітництво з видатними музикантами-виконавцями, педагогами, композиторами нашої країни та близького зарубіжжя. Ми, єдине місто на Україні, яке відвідав зі своїми концертами В.Гаврилін (С.-Петербург). Серед видатних піаністів нашими друзями-наставниками стали професори: Л.Власенко, М.Воскресенський, В.Горностаєва, С.Доренський, В.Мержанов, В.Межлумов, Л.Тимофєєва (Московська консерваторія). Піаністи: В.Крайнєв, І.Жуков (Москва), В.В.Нільсен, Л.Єгоров, С.Іголінський, В.Матигулін (С.-Петербургська консерваторія). Представники Харківського університету мистецтв – професори і доценти – Т.Веркіна (ректор), Ю.Вахраньов, Казімірова, В.Лозова, В.Макаров, Н.Мельникова, В.Шукайло. Київська Національна музична академія – І.Рябов, Є.Ржанов, Б.Федоров, Н.Гриднєва, Н.Толпиго. Їх концерти, майстер-класи, семінари були постійним джерелом наших творчих прагнень. Педагоги постійно підвищують свою професійну кваліфікацію, вивчають методичну літературу, виступають з методико-виконавським аналізом музичних творів, пишуть реферати, доповіді з методичних питань, виступають з концертами.
Фортепіанний відділ проводить велику просвітницьку роботу: концерти в ДМШ області, місті, тематичні концерти на сцені музичного училища. За останні роки – це концерти української фортепіанної музики, до Дня музики на фортепіанному відділі. “Від століття до століття (антологія фортепіанної музики), концерти до ювілейних дат М.Глінки, Д.Шостаковича, І.Гайдна, Л.Бетховена, С.Рахманінова, П.Чайковського, Р.Шумана, концерти європейської музики. Студенти беруть участь в Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях та конкурсах. За останні роки студенти А.Боряк, І.Брічікова, О.Глинкіна, А.Єзерська, А.Чепець, А.Чечітка, О.Шишкова, М.Юшко стали лауреатами, дипломантами конкурсів. А в 2007 р. на Міжнародному фестивалі “Золота осінь” (Стокгольм, Швеція) студент Юшко М. отримав Гран-Прі.
З метою виховання та підвищення професійного навчання, а також якості виконавської практики, на відділі проводяться конкурси на краще виконання інструктивних етюдів, творів поліфонічного стилю, романтичних п’єс вільної форми. Студенти виступають на відкритих уроках з дисциплін “Методика”, “Історія фортепіанних стилів”. Ці заходи носять публічний характер, свого роду змагання за змістом та формою. Студенти виступають зі звітними концертами в ДМШ міста та області, в концертних залах училища.
Багато наших колишніх викладачів, студентів з різних обставин мешкають за кордоном: в Німеччині, Італії, Франції, Ізраїлі, Америці, Австралії. Багато з них плідно працює за спеціальністю.
Велику роль в становленні фортепіанного відділу відігравали наші ветерани: Наталевич О.К., Терещенко О.М., Юрченко Г.Ю. (народний артист України), Хмельницька Л.П. та інші. Учні цих та інших педагогів працюють на нашому відділі. Сьогодні на фортепіанному відділі працюють: Трусова Е.В. (голова циклової комісії, викладач-методист), Кожем’яко Л.В. (голова циклової комісії концертмейстерського класу та камерного ансамблю, заслужений працівник культури України), Андріашевська В.О., Бондаренко О.В., Бусова О.М., Гросфельд Н.В., Єзерська І.Е., Злотник Т.О., Карпенко Т.Д., Коваленко І.О., Лозенко В.В., Михайленко І.І., Нагорна В.Т., Пащенко Т.В., Піскунова Л.А., Сидорова В.М., Руденко Л.М., Томшевіц І.О., Якутенкова Л.М.

Викладачами предметно-циклової комісії «камерного ансамблю та концертмейстерського класу» в останні роки проведено цілу низку заходів, зокрема, концерти пам’яті Дмитра Ахшарумова, «Час. Ритм. Джаз.», а щорічні звітні концерти завжди проходять як свято музики і краси. З 2010 року започатковано конкурс виконавської майстерності студентів «I fiori di musika» у номінаціях концертмейстерський клас, камерний та фортепіанний ансамбль. Часто концерти відбуваються у Художній галереї ім. Саші Путрі, музеях Панаса Мирного, В.Короленка, І.Котляревського. Якісній підготовці студентів сприяють талановиті ілюстратори - вокалісти: заслужені артисти України Л.Лук’янова, Т.Духніч; Н.Серьожкіна та інструменталісти: лауреат Всеукраїнського конкурсу В.Тимощенко, С.Єзерський, В.Годунов, С.Сницька та інші

Dep Osvita4